Otázky a odpovede

Je RenehaVis™ vhodný pre pacientov indikovaných/čakajúcich na chirurgickú náhradu kolenného kĺbu?

Aplikácia RenehaVisu zlepšuje kvalitu života pacientov indikovaných na chirurgickú náhradu kolenného kĺbu pred touto operáciou. Obmedzenie bolestivosti a zvýšenie rozsahu pohybu v kĺbe umožňuje kvalitnú predoperačnú rehabilitáciu. To zvyšuje predpoklady úspešného návratu k pohybovým aktivitám, ktoré pacienti vykonávali pred nástupom ochorenia, a často aj operáciu odďaľuje. Týmto oddialením sa znižuje pravdepodobnosť potreby výmeny umelého kĺbu v dôsledku jeho opotrebenia. Aplikácia RenehaVisu tiež zlepšuje kvalitu života pacientov, ktorí zo zdravotných dôvodov chirurgickú náhradu kolenného kĺbu nemôžu alebo nechcú podstúpiť.

Je RenehaVis™ použiteľný na všetky druhy bolestí v kolene?

RenehaVis™ je určený na liečbu všetkých typov osteoartrózy kolenného kĺbu a chondropatií (ochorení chrupavky).

Je nejaký stav, kedy sa nemôže RenehaVis™ aplikovať?

Aplikácia RenehaVis™ nie je možná pri precitlivenosti na kyselinu hyalurónovú a neodporúča sa ani podanie v akútnej fáze zápalu v kĺbe alebo pri sekréte – zápal je nutné najprv vyliečiť a sekrét odstrániť.

Je aplikácia RenehaVisu bolestivá?

Injekciu aplikuje lekár vyškolený na túto aplikáciu. Aplikácia sa robí tenkou ihlou do vnútrokĺbového priestoru, pacienti opisujú bolesť ako porovnateľnú s bežnou injekciou a v niektorých prípadoch spomínajú pri alebo po aplikácii prostriedku tlak.

Čo hovoriaužívatelia prípravku RenehaVis

Je aplikácia RenehaVisu bezpečná?

Aplikácia RenehaVis™ sa robí za prísnych aseptických podmienok (zamedzenie infekcie pri vpichu) a do priestoru kĺbu sa aplikuje veľmi malé množstvo tekutiny. Kyselina hyalurónová je telu vlastná látka, ktorá je produkovaná v zdravom kĺbe.

Je nutná hospitalizácia?

Hospitalizácia nie je nutná, prostriedok RenehaVis™ sa aplikuje ambulantne v priebehu niekoľkých minút. Potom pacient odchádza domov.

Hradí RenehaVis™ poisťovňa?

RenehaVis™ je čiastočne hradený z verejného zdravotného poistenia za jasne stanovených podmienok (vyšší – II. a III. – stupeň osteoartrózy).

Potrebujete poradiť? Naši experti sú vám plne k dispozícii každý pracovný deň od 9:00 do 17:00 na čísle +421 911 298 325

Ako dlho RenehaVis™ účinkuje?

Je preukázaná 12- až 24-mesačná účinnosť prostriedku RenehaVis od momentu aplikácie. Samozrejme, dĺžku pôsobenia ovplyvňujú viaceré faktory. Jedným z najdôležitejších je stupeň poškodenia kĺbu. Je potrebné zdôrazniť, že významným faktorom poškodzovania kĺbových plôch je nedostatok pohybu v kĺbe. A aj keď je kĺb bolestivý, snaha uľaviť mu tým, že ho pacient nezaťažuje, urýchli jeho ďalšie poškodzovanie. Obdobie po aplikácii RenehaVisu je teda potrebné využiť na zvyšovanie rozsahu pohybu, svalovej sily a tiež na redukciu hmotnosti zaradením chôdze, plávania a jazdy na bicykli alebo na bicyklovom ergometri do každodenných aktivít!

Vylieči RenehaVis™ môj kĺb úplne?

Artróza je chronické ochorenie, charakterizované deštrukciou kĺbových tkanív. RenehaVis™ dokáže ochrániť a zreparovať zvyšné kĺbové tkanivá a výrazne redukovať prejavy choroby (bolesť a stuhnutosť), a tým veľmi spomaľuje progresiu osteoartrotických zmien. Opätovné vytvorenie kĺbových tkanív možné nie je. Význam primeraného zaťažovania chorých kĺbov pohybom je uvedený v odpovedi na predchádzajúcu otázku.

Chcel by som sa dozvedieť o artróze a prostriedku RenehaVis™ viac. Na koho sa môžem obrátiť?

Zavolajte nám na infolinku +421 911 298 325 a my zodpovieme všetky vaše otázky. Môžete využiť aj e-mailový kontakt info@nellex.sk.

Potrebujem nájsť ortopéda, za ktorým by som mohol prísť so žiadosťou o liečbu prostriedkom RenehaVis™. Kam sa môžem obrátiť?

Tu nájdete zoznam ortopedických ambulancií, ktoré sa zaoberajú liečbou osteoartrózy prostriedkom RenehaVis. Pre efektívne a pohodlné objednanie kontaktujte info@nellex.sk alebo nám zavolajte na infolinku +421 911 298 325 a my vám kontakt sprostredkujeme.